50 нюанса на сивото
5K 30K
#1 Bonka_And_Clyde преди година - '78.83.59.xxx
отговори
'Петдесет нюанса сиво

„50 нюанса на сивото“ („Fifty Shades of Grey“) на Е. Л. Джеймс стана популярна в България, преди още да бъде издадена. След всички статии, които изчетох в интернет пространството, включително и тази на Милена Ташева, любопитството ми се разбуди каква е тази любовно-еротична история, по която очевидно всички са полудели. Така че поръчах си книгата от Амазон и започнах да чета, за да разбера дали е просто много шум за нищо или наистина може да се нареди сред запомнящите се любовни истории.

Сюжетът се върти около 21-годишната студентка по английска литература Анастейша Стийл и 27-годишния изключително богат и изключително красив Крисчън Грей. Дотук нищо изненадващо, типичното клише. Героинята е интелигентна, но срамежлива, неосъзнаваща собствената си женственост. Героят е богат, красив и естествено силно привлечен от героинята, нищо, че тя е непохватна и обличаща се твърде обикновено.

Намерих 3-тата част "50 нюанса освободени" на български в PDF формат,
ако някой е намерил оналйн и другите две части на български, да даде линк

http://zamunda.net/det...

Очаквах историята да продължи с всички любовни трепети на една зараждаща се любов и онази еуфория и сърцебиене, съпровождащи всяко начало, което колкото и пъти да го прочетеш, винаги е красиво. Това го има в книгата, но е помрачено от тайната на Грей. А тя е, че той има по-различни сексуални предпочитания, и за да е по-сложно – има проблеми с обвързването. Никога не е имал и не възнамерява да има истинска връзка, като причината за това е, че в детството си е бил малтретиран.

Романтиката в книгата за мен свърши, след като Крисчън предложи на Анастейша договор, в който тя ще бъде негова подчинена, а той неин господар. Като това се отнася за всички аспекти на техните взаимоотношения – облекло, храна, седмични тренировки и т.н. Има цяла една глава, която е посветена само на клаузите в договора, в които фигурира и точка, която дава право на „романтичния” герой да бие с камшик, с пръчка и да извършва друго телесно наказание върху девойката. Това, освен че е необичайно, е и отблъскващо. Единственото, което спасява книгата от посредствеността, са необичайните еротични сцени (поне тези, които са в рамките на нормалното).'

Последна промяна на поста преди повече от 3 месеца
♥ Ако не можеш да си оригинален с мисъл, поне да си оригинален с това, как си писЪл! ♥
2 19
#2 di_vik преди година - 87.121.214.xxx
отговори
а секс има ли тук,че не ми се чете
http://groundbait-bg.ovo.bg/
4K 13K
#3 nerazbrali4ka преди година - 213.169.52.xxx
отговори
и аз сега да я чета или да не я чета
Това, че караш скъпа кола, не те прави велик! И Асан кара бял кон, ама не е принц :D
2 19
#4 di_vik преди година - 87.121.214.xxx
отговори
В отговор на #3 (nerazbrali4ka)
виж коментара
ила аз щи я разкажа мъ
4K 13K
#5 nerazbrali4ka преди година - 213.169.52.xxx
отговори
В отговор на #4 (di_vik)
виж коментара
мъ с камшика ли ще ме биеш или ще ми казваш какво да обличам?
Това, че караш скъпа кола, не те прави велик! И Асан кара бял кон, ама не е принц :D
7K 19K
#6 pre_lubo_deec преди година - 213.91.216.xxx
отговори
В отговор на #1 (_ambiguous_)
виж коментара
Притаила дъх през нощта мога да ти покажа много повече нюанси на тъмносиньото и черното.
Що се отнася за образност на разказваните картини умелото редуване на натуралистичен цинизъм и метафорични форми .........
ще докарт темата максумум до 3 стр.
Знам от опит.
✯ ☭ ✯ ☭ ✯( MAKE LOVE ☮ NOT WAR )☭ ✯ ☭ ✯ ☭ В секса съм само заради форума! ✯☭ ✯ ☭ ✯ ☭ Липсата на скрупули да наеба която и да е се обезмисли от липсата на желанието ми да го сторя
1K 3K
#7 MOHANGO преди година - 212.5.131.xxx
отговори
Голата жена превръща мъжкия мозък в желе
2 19
#8 di_vik преди година - 87.121.214.xxx
отговори
В отговор на #5 (nerazbrali4ka)
виж коментара
за камшика за замисля,а тес дрехи само ша пречат
5K 30K
#9 Bonka_And_Clyde преди година - '78.83.59.xxx
отговори
'
В отговор на #2 (di_vik)
виж коментара
Главният герой има по-различни сексуални предпочитания, и за да е по-сложно – има проблеми с обвързването. Никога не е имал и не възнамерява да има истинска връзка, като причината за това е, че в детството си е бил малтретиран.
Сега си избива комплексите в секса, като си търси девойка, която да му се подчинява.
И понеже е фрашкан с пари, с договор й предлага да си я "купи"

#6 pre_lubo_deec - само питам, ако някой е теглил първите две части на бг, да даде линк.
Определено не си падам по тоя вид секс, само ми е интересно да й хвърля едно око като на най-продаваната книга в света до момента

като съм чела Маркиз дьо Сад, да не мислиш, че съм станала покорна робиня?

интересно ми е как в дадени ситуации човек може да си пренастройва мисленето в сфера, която до тогава онтуитивно е отричал да приема'

Последна промяна на поста преди повече от 3 месеца
♥ Ако не можеш да си оригинален с мисъл, поне да си оригинален с това, как си писЪл! ♥
2 19
#10 di_vik преди година - 87.121.214.xxx
отговори
В отговор на #9 (_ambiguous_)
виж коментара
аааааааааааааа купувам ви сичките щот едно време мама много ме биеше,даже и камшици шви зема

12 Показвай по:
Коментари по темата
За да се включите по темата, моля влезте в профила си или създайте нов профил сега.
НА ЖИВО
42 зрители
0 с камери
17 зрители
2 с камери
14 зрители
5 с камери
13 зрители
2 с камери
2 зрители
1 с камери
» Всички канали